Written by 11:25 Elektronik

En İyi Casper Cep Telefonu Modelleri Hangileri?

Yeni bir cep telefonu almaya karar verdiğinizde en çok hangi noktalara dikkat edersiniz? Sadece görüntüsüne mi yoksa teknik özelliklerine mi? Bu yazımızda en iyi casper cep telefonu modelleri nasıl seçilmeli ve alırken hangi noktalara dikkat edilmeli onları göreceğiz.

Cep Telefonu Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Casper cep telefonu modelleri dikkatinizi çekti ve almaya karar verdiniz. En çok hangi noktalara dikkat etmeniz gerekir? 

Bir Casper telefon modeli almadan önce şu noktalara dikkat edin,

 1. Casper cep telefonu alma nedeninizi belirleyin.
 2. Cep telefonunu ne için aldığınız önemlidir, amacınızı belirleyin.
 3. Cep telefonunda en çok hangi noktalara önem verirsiniz?
 4. Almak istediğiniz cep telefonu yeterince hızlı mı?
 5. Pil gücü kaç MAH?
 6. Ekran büyüklüğü sizin için yeterli mi?
 7. Aynı anda kaç hat kullanıyorsunuz?
 8. Cep telefonu kamerasını ne sıklıkla kullanıyorsunuz?
 9. Dahili hafızaya ne kadar ihtiyacınız var?
 10. Cep telefonunda oyun oynuyor musunuz?

Tüm bu soruların cevaplarını gözden geçirin. Vereceğiniz cevaplar size hangi casper cep telefonu modelini almanız gerektiğini ortaya çıkaracaktır.

Neden Casper Cep Telefonu?

Casper markası, ülkemizde uzun zamandır elektronik ürün alanında faaliyetler göstermektedir. Özellikle masa üstü ve dizüstü bilgisayar ile tablet piyasasında yerli markalardan biri olarak ön plana çıkmıştır.

Casper, yaptığı birbirinden ilgi çekici reklamlar ve akıllı pazarlama stratejileri ile adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. Bilgisayar alanında yakaladığı başarıyı aynı şekilde akıllı cep telefonu piyasasında da göstermeyi başaran Casper, fiyat performans oranı yüksek cep telefonları ile özellikle gençlerin büyük ilgisini çekmiştir.

Eğer bir Casper cep telefonu almak istiyorsanız siz de büyük ihtimalle Casper markasının birbirinden ilgi çekici cep telefonlarını yakından tanıma imkanı bulduğunuz içindir.

Casper, kısa sürede ortaya çıkıp yok olan bir firma değildir. Uzun zamandır ülkemizde faaliyet gösteren yerli bir firma olduğu için geniş ve tecrübeli bir teknik servis ağı bulunmaktadır. Parça tedarik edilmesinde veya garantili ürün takibinde bir sorun yaşamazsınız.

Cep Telefonu Alma Amacınızı Belirlediniz mi?

Casper cep telefonu modeli almaya karar verdiniz, peki cep telefonu alma amacınızı doğru belirlediniz mi? Çünkü alacağınız cep telefonunun hangi özelliklere sahip olacağı ve fiyat aralığı, cep telefonu alış amacınızla doğrudan orantılıdır.

Eğer sadece iletişim amaçlı cep telefonu almak istiyorsanız üst model Casper cep telefonu almanıza gerek yok. Veya oyun oynamak için Casper cep telefonu almak istiyorsanız alt model cep telefonlarının özellikleri sizi yeterince tatmin etmeyecektir.

Eğer boş kaldığınızda hemen cep telefonunuzu açıp internette ve sosyal medyada paylaşımlar yaparak vakit geçiriyorsanız, kamera kalitesi yüksek Casper cep telefonu modelleri, bakmanız gereken modeller olmalıdır. 

Cep telefonunuzun kamerasını sürekli kullanıyor ve hayatınızın her anını kaydediyorsanız, cep telefonunda bakmanız gereken ilk özellik kamera ile birlikte dahili hafıza miktarı olmalıdır.

Cep Telefonunda Sizin İçin Hangi Noktalar Önemli?

Bir cep telefonu alırken en çok hangi noktalara önem verirsiniz? Casper cep telefonu almaya karar verdiğinizde en çok hangi noktalar ön plana çıktı?

 • Kasa görüntüsü
 • Ekran büyüklüğü
 • Ekran parlaklığı
 • Ekranın dokunmatik hassasiyeti
 • Bataryasının büyüklüğü
 • Güçlü bir işlemciye sahip oluşu
 • Tüm oyunları oynayabilme imkânı
 • Telefonu kısa sürede şarj edebilen hızlı şarj özelliği
 • Kaliteli ses çıkışları
 • Canlı kasa renkleri
 • Kutu içeriği

En iyi Casper tep telefonu modelleri araştırılmadan önce bu noktalardan hangisi sizi bu marka modellerine yönlendirdi bunu belirleyin. Böylece gerçekten ihtiyacınız olan ideal telefonu daha fazla para ödemeden alma imkânı bulursunuz.

Almak İstediğiniz Casper Cep Telefonu Modeli Yeterince Hızlı mı?

Arkadaşınızda görüp beğendiğiniz cep telefonunun aynısından siz de almak istiyorsunuz. Ancak gerçekte hızlı bir Casper cep telefonuna ihtiyacınız var. Almak istediğiniz Casper cep telefonunun ihtiyacınızı karşılayabilecek kadar hızlı olduğunu nasıl anlayabilirsiniz? 

Tüm cep telefonlarında hızı belirleyen özellikler ortaktır. Cep telefonun ne kadar hızlı olduğunu anlamak için hangi özelliklere bakmanız gerekir?

 • İşlemci

8 çekirdeğe sahip işlemciler ihtiyacınız olan tüm hızı size sağlayacaktır. Çekirdek sayısı ne kadar yüksek olursa aynı anda çalıştırabileceğiniz uygulama sayısı da o kadar yüksek olacaktır.

 • Ram miktarı

En iyi Casper cep telefonu modelleri, ram miktarı yüksek olan modellerdir. 

Ram, cep telefonlarında ara hafıza işlevi görürler. Cep telefonunda kullanılan işlemci ne kadar güçlü olursa olsun yeterli Ram miktarına sahip değilse, tüm işlemci gücünden yararlanamazsınız. Alacağınız Capser cep telefonu modelinde en azından 4 Gb ram olmasına dikkat edin. Düşük hızlar sizi tatmin etmiyorsa 8 GB ram sizin için ideal olacaktır.

 • Grafik işleci gücü

Piyasada bulunan tüm oyunları oynamak mı istiyorsunuz? O zaman sizin güçlü bir grafik işlemciye sahip Casper marka cep telefonuna ihtiyacınız var demektir. İşlemci ve Ram’dan sonra bakmanız gereken ilk özellik grafik işlemci özelliği olmalıdır. 

İyi bir oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız, yüksek değerlere sahip grafik işlemciye ihtiyacınız var.

 • Uzun süren deneyimler için yüksek MAH gücü

Casper cep telefonunuzu aralıksız ne kadar uzun süre kullanacağınız, aldığınız modelin bataryasının kaç MAH gücüne sahip olduğuna bağlıdır. 5000 Mah gücüne sahip bir batarya, 3000 Mah gücüne sahip bir bataryadan daha uzun süre dayanacaktır.

En iyi Casper cep telefonu modelleri hangileri? Bu sorunun cevabı almak istediğiniz cep telefonunun,

 • İşlemci
 • Ram
 • Grafik işlemci
 • Pil gücü

Değerlerinin yüksekliği ile bağlantılıdır. En yüksek değerler, en iyi Casper cep telefonu modellerini ön plana çıkaracaktır.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Last modified: 10 Mayıs 2022
Close